Jak wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” większość Polaków uważa, że Adam Glapiński oraz Rada Polityki Pieniężnej nie radzą sobie z inflacją.

Na zadane pytanie: “Czy Adam Glapiński i Rada Polityki Pieniężnej skutecznie walczą z inflacją?”, 5,2 proc. pytanych odpowiedziało, że zdecydowanie tak. 14,8 proc. respondentów uważa, że raczej są oni skuteczni w walce z rosnącymi cenami.

12,4 proc. ankietowanych uważa, że RPP i Glapiński “raczej” nie są skuteczni w zwalczaniu inflacji. Najwięcej badanych, bo aż 60 proc. uznało, że działania Rady Polityki Pieniężnej i szefa NBP “zdecydowanie” nie są skuteczne w walce z inflacją. 7,6 proc. pytanych uznało, że nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Inflacja w kwietniu wyniosła 12,3 proc. Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny podniosła stopy procentowe właśnie z tego powodu.

Sondaż United Surveys na zlecenie RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” został przeprowadzony 6-7 maja 2022 roku na grupie 1000 osób, metodą CAWI.