Obóz rządzący nie traci największego poparcia w sondażu parlamentarnym. Najnowsze badanie przeprowadziła pracownia United Surveys na zlecenie RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”. Do parlamentu nie weszłoby PSL-Koalicja Polska.

51,2 proc. Polaków deklaruje, że zdecydowanie poszłoby do urn wyborczych, gdyby głosowanie odbywało się w najbliższą niedzielę. 12,4 proc. respondentów odpowiedziało, że raczej wzięłoby udział w wyborach. 27,2 proc. badanych nie chce głosować, a 9,1 proc. nie ma w tej kwestii zdania.

Najlepszy wynik, jak od wielu miesięcy otrzymałaby Zjednoczona Prawica. Na przedstawicieli obecnego obozu rządzącego chciałoby głosować 34,6 proc pytanych. Kolejna – Koalicja Obywatelska uzyskałaby 23,2 proc. głosów wyborców.

Ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni mogłoby liczyć na 11,1 proc. głosów. Wynik Lewicy w najnowszym sondażu to 6,9 proc. a Konfederacji 6,7 proc.

Do Sejmu nie dostałoby się PSL-Koalicja Polska. Wynik 4,8 proc. umiejscawiałby polityków tego ugrupowania poniżej progu wyborczego.

12,7 proc. respondentów nie wie na kogo mogłoby oddać swój głos.

Badanie na zlecenie RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” wykonała pracownia United Surveys 18 i 19 marca 2022 metodą CAWI.