Pracownia United Surveys na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej sprawdziła, co sądzą Polacy o postawie polskich polityków wobec wojny w Ukrainie. Wyniki badania wskazują, że 86 proc. osób dobrze ocenia postawę zarówno rządu jak i opozycji.

United Surveys pytała o to, jak respondenci oceniają postawę całej klasy politycznej w sprawie wojny w Ukrainie. 15 proc. ankietowanych oceniło działania polityków „zdecydowanie dobrze”. „Raczej dobrze” – odpowiedziało w tej sprawie 71 proc. osób.

1,3 proc. pytanych, uważa że postawa klasy politycznej jest „zdecydowanie zła”. 6,6 proc. oceniło polityków „raczej źle”. 6,2 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania.

Bardziej przychylnym okiem na polityków patrzą wyborcy obecnych przedstawicieli władzy. 96 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy dobrze oceniło postawę klasy politycznej. 23 proc. odpowiedziało – „zdecydowanie dobrze”, a „raczej dobrze” – 73 proc.

Z kolei 86 proc. wyborców opozycji uważa, że politycy radzą sobie dobrze z sytuacją (w tym 9 proc., że „zdecydowanie dobrze”, a 77 proc., że „raczej dobrze”).

Najlepiej polityków oceniają osoby w wieku 60-69. 28 proc. osób z tej grupy oceniło polityków „zdecydowanie dobrze”.

Badanie zostało przeprowadzone przez pracownię United Surveys na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej w grupie n=1000, metodą telefoniczną wspomaganą komputerowo (CATI).